Wskazówki, które należy wykonać, aby uzyskać licencję kolekcjonerską

Dobrze jest szukać alternatywnych sposobów windykacji należności od klientów. Jeśli jednak wszystkie inne drogi nie powiodły się, być może będziesz musiał użyć windykatorów, aby uzyskać obtainedówkę. Każda agencja różni się od innych i nie każda jest odpowiednia dla Twojego rodzaju działalności. Oto kilka rzeczy do rozważenia.

Niektórzy windykatorzy specjalizują się w kontaktach z dużymi firmami, podczas gdy inni zajmują się małymi firmami i gospodarstwami domowymi. Sprawdź w swojej miejscowości kolektory, które kierują się podobnymi klientami, takimi jak ten, który nie wywiązał się z zobowiązań. Metoda stosowana przez agencje ma duże prawdopodobieństwo powodzenia w Twoim przypadku.

Każde państwo ma swoje własne przepisy, które obejmują sposób windykacji należności i jak działają agencje. Ważne jest, aby upewnić się, że wybrać firmę, która przestrzega uczciwych praktyk windykacyjnych ustawy. Ponadto firma powinna być związana i licencjonowana do pracy w miejscowości.

Czasami firmy używają bardzo nieokrzesanych środków do ściągania długów. Może to prowadzić sprawy sądowe, jeśli dłużnik uważa, że agencja działała w złej wierze. Ubezpieczenie gwarantuje, że nie ponosisz odpowiedzialności za zatrudnienie agencji do windykacji długów. Upewnij się, że wybierzesz organizationę, która ma ważne ubezpieczenie od błędów i pominięć. To będzie Twoja ochrona, Jeśli zostaniesz pociągnięty do sądu.

Gdy masz recordę kilku Dowód osobisty kolekcjonerski business, poświęć trochę czasu na porównanie ich kosztów. Różne agencje używają różnych formuł, aby wymyślić swoje stawki. Niektórzy pobierają niewielką stawkę ryczałtową, związaną głównie z działaniami przedwybiorczymi. Następnie pobierana jest opłata awaryjna, która jest częścią pobranej kwoty. Opłata wynosi około twenty% do 30% pobranej kwoty. Wybierz companyę, która oferuje model no selection no fee.

Niektórzy dłużnicy uciekają z gotówką i ignorują twoje telefony. Niektórzy nawet opuszczają miasto. Jeśli jest to twoja sytuacja, zapytaj, czy agencja, z której korzystasz, ma usługę skip tracing. Usługa ta umożliwia windykatorowi śledzenie zalegającego klienta, nawet jeśli nie zostawił on żadnego adresu przekierowującego.

Pamiętaj tylko, że nie otrzymasz całej gotówki po zatrudnieniu agencji windykacyjnej. Z tego powodu wskazane jest wyczerpanie wszystkich innych środków windykacji przed prośbą o pomoc. Jeśli jednak żadna z innych metod nie zadziała, wynajmij firmę, która od razu odbierze długi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *